Programa FESTES DEL TURA 2019 Olot

Us presentem el Programa FESTES DEL TURA d’ aquest any, viu la Garrotxa en festes!

DIVENDRES 6 | Programa d’actes Festes del Tura 2019

TARDA

  • 17.45 – Cercavila de la faràndula olotina – Hospici
  • 19.45 – Concentració de les bandes de la Tamborrada – Plaça del Mig / Firalet
  • 20.00 – Cant de la salve i ofrena floral – Santuari del Tura
  • 20.30 – Tamborrada – Firalet

NIT

  • 21.30 – Pregó – Ajuntament
  • 21.45 – Esclat del Volcanet – Firalet
  • 21.45 – Cercavila i ball del Porc i el Xai – Firalet / plaça Campdenmàs
  • 22.00 – Espectacle de dansa catalana – plaça Major
  • 22.30 – Bannanna Beach – Firal
  • 23.30 – Eso No Es Rock Radical Vasco – Plaça Campdenmàs
  • 00.00 – Nau – Plaça de les Monges
  • 00.00 – The Velvet Candles – Plaça Major
  • 00.30 – Els Catarres – Firal
  • 02.00 – Dinamo – Plaça Major
  • 02.30 – DJ Enric Canadell – Firal

DISSABTE 7 | Programa d’actes Festes del Tura 2019

MATÍ

  • 09.00 – Concurs de Pesca Juvenil – Prat dels Tossols
  • 10.00 – XI Cursa d’orientació Orientura – Pavelló Municipal d’Esports
  • 11.00 – Ball del Gat i els Gegants de Sant Miquel – Residència Montsacopa
  • 11.45 – Ball dels gegants de Sant Cristòfor i Masbernat – Residència del Tura
  • 12.00 – Ball del Gat i els Gegants de Sant Miquel – Pati de l’antic hospital
  • 12.00 – “Welcome tot the jugnle” Kids & Us – Plaça d’Esteve Ferrer

TARDA

  • 16.00 – Ball del Gat i els Gegants de Sant Miquel – Residència del Tura
  • 16.00 – XIII Torneig de Rugby XV Ciutat d’Olot – Pista d’Atletisme
  • 16.00 – 5è Campionat Popular d’Escacs de Festes del Tura – Club Escacs Olos (Firal)
  • 16.00 – 14è Campionat de truc de quatre – Carrer Bellaire
  • 17.00 – Concentració de les carrosses participants a la Batalla de les Flors – Carrer Mateu Closells
  • 17.30 – Diada castellera de les Festes del Tura – Plaça d’Esteve Ferrer
  • 18.00 – Partit UE Olot vs Lleida Esportiu – Estadi Municipal
  • 18.00 – Ball country – Plaça Major
  • 18.00 – Sardanes – Firal
  • 19.00 – Festival Patinatge Artístic – Pavelló Municipal d’Esports
  • 20.00 – Obra “Animals de Companyia” – Teatre Principal
  • 20.00 – Batalla de les Flors – Plaça Clarà
  • 20.00 – Encierro de Marrans – Sant Esteve
  • 20.20 – Ball del Porc i el Xai – Plaça de Campdenmàs

NIT

  • 22.00 – Balls de saló – El Torín
  • 22.00 – Ball concert folk Aires de Montserrat – Firal
  • 22.30 – Havaneres Colla Jacomet – Claustres del Carme
  • 22.30 – Correfoc – Plaça Campdenmàs / Plaça de braus
  • 23.30 – Orquestra Mondragon – Plaça Major
  • 23.30 – Maruja Limón – Plaça Campdenmàs
  • 23.45 – Espectacle “Farga Budell 2019” – Plaça de Braus
  • 00.00 – Norantada – Firal
  • 00.00 – Nit Techno – Singer Wolves – Passeig Muralla
  • 01.30 – Mishima – Plaça Major
  • 01.30 – Drop Collective – Plaça Campdenmàs

DIUMENGE 8 | Programa d’actes Festes del Tura 2019

MATÍ

  • 08.00 – Missa – Santuari del Tura
  • 08.00 – Concurs de pesca Festes del Tura – Prat dels Tossols
  • 10.00 – Missa solemne concelebrada amb la Verge del Tura – Santuari del Tura
  • 12.00 – Ball i cercavila dels gegants, nans i cavallets – Plaça Major
  • 12.30 – Missa – Santuari del Tura

TARDA

  • 17.00 – Obra “Escargots” (primera sessió) – Teatre Principal
  • 17.00 – Simultànies d’escacs – Firal
  • 17.00 – Ball del Porc i el Xai – Pati de l’antic hospital
  • 17.00 – VI Campionat mundial pedra, paper i tisora – Plaça del Mig
  • 17.30 – Cercavila infantil – Hospici /Passeig de la Muralla
  • 18.00 – Ball del Porc i el Xai – Residència del Tura
  • 18.00 – 5è Campionat del món de truc a sis – Carrer Bellaire
  • 18.00 – XXI Campionat del món de llançament de pinyol d’oliva – Plaça d’Esteve Ferrer
  • 18.30 – “Som superherois” Pop per Xics – Passeig de la Muralla
  • 19.00 – Rosari i missa – Santuari del Tura
  • 19.00 – Obra “Escargots” (segona sessió) – Teatre Principal
  • 19.00 – Sardanes – Plaça del Carme
  • 20.00 – Festa Holi – Passeig Muralla

NIT

  • 21.00 – Obra “Escargots” (tercera sessió) – Teatre Principal
  • 21.30 – Seguici popular i pujada del pilar caminant – Plaça d’Esteve Ferrer
  • 22.00 – Miquel del Roig – Firal
  • 22.30 – “Mariachi” Tequila – Claustres del Carme
  • 23.00 – Moonlight Benjamin – Plaça Major
  • 23.30 – N3rdistan – Plaça de Campdenmàs
  • 00.00 – The Rusties – Plaça de les Monges
  • 00.00 – Obeses – Firal
  • 00.00 – Turinada – Plaça del Carme / Sant Esteve
  • 01.00 – Momo Homenatge a Queen – Plaça Major
  • 01.00 – Lildami – Plaça Campdenmàs
  • 02.00 – DJ Kurba – Firal
  • 02.00 – Ball de l’Hora – Carrer Baix del Tura
  • 02.30 – Shazuno & Doux – Plaça Campdenmàs
  • 03.00 – Cercavila Perkal Percussió i Bufant Fort Street Band – Carrer Baix del Tura / Firal
  • 03.00 – Nit de clàssics – Ràdio Olot DJs – Plaça Major
  • 03.00 – Hektor Mass – Firal
  • 04.45 – Tancada d’ànecs – Firal / Plaça Campdenmàs

DILLUNS 9 | Programa d’actes Festes del Tura 2019

MATÍ

  • 10.00 – Ecoxoc Refrescant – Plaça Major
  • 10.00 – Jocs gegants de fusta – Plaça del Mig
  • 12.00 – Sardanes – Firal

TARDA

  • 16.00 – 3×3 per la Igualtat – Plaça Campdenmàs
  • 17.00 – Havaneres L’Empordanet – Residència Montsacopa
  • 18.30 – Concert de Festa Major Orquestra Selvatana – Plaça Major
  • 19.30 – Concert a banda Bufant Fort Street Band – Plaá d’Esteve Ferrer
  • 20.00 – “Encierru” de marrans – Davant de Sant Esteve
  • 20.00 – Concurs de paelles – Passeig de la Muralla

NIT

  • 22.00 – President Xai – Firal
  • 22.15 – Concert de cobla – Claustres del Carme
  • 23.30 – Steve Smyth & The Diablos – Plaá Campdenmàs
  • 23.30 – Nali Kardan – Passeig de la Muralla
  • 00.00 – Manelic i Pepe – Plaça de les Monges
  • 00.00 – Ball de Festa Major – Orquestra Salvatana – Plaça Major
  • 00.00 – Buhos – Firal
  • 00.30 – Les Tietes Queques – Passeig de la Muralla
  • 01.30 – Derby Motoreta’s Burrito Kachimba – Plaça Campdenmàs
  • 02.00 – Coverplay – Firal
  • 04.00 – DJ Kurba – Firal

DIMARTS 10 | Programa d’actes Festes del Tura 2019

MATÍ

  • 12.00 – Ball dels gegants, nans i cavallets – Plaça Major

TARDA

  • 16.30 – Festa de l’aigua i l’escuma – Firal
  • 17.00 – Tornaboda – Fonts de Sant Roc
  • 20.00 – Ball Pla d’Olot – Firal
  • 20.15 – Sardana “Adéu, vila d’Olot” – Firal

NIT

  • 21.00 – Espectacle pirotècnic – Puig del Roser
  • 21.15 – Cercavila dels gegants nans i cavallets – Firal / Plaça Major
  • 21.45 – Ball de les espelmes i cercavila de final de festa – Plaça Major / Hospici